Kalendarz
Marzec 2017
P W Ś C P S N
« lut   maj »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Archiwa
Katygorie

Recenzja ksiązki „Podboje sukuba” – Richalle Mead. Erotyka w fantastyce….. Cudownie.

Witajcie,
Kilka dni temu skończyłam czytać drugą część przygód Goerginy Kinciad. Nie miałam czasu na napisanie porządnej opinii na temat powieści. Dzisiaj postaram się jak najlepiej przedstawić Wam moje odczucia.

„Podboje sukuba” yo kontynuacja historii przystojnej kobiety – sukuba. Życie Georginy układa się całkiem nieźle. Odnosi pokaże sukcesy zawodowe. W życiu prywatnym też nie  ma na co  narzekać. Nadal jest w związku z pisarzem Sethem. Ich związek nie należy  do łatwych. I Georgina o tym wie. Przekonuje się, że miłość potrafi boleć. Nie możność dotykania  i zbliżenia się do ukochanej osoby. W innym przypadku skrzywdzi go odbierając kilka lat z życia.

W życiu sukuba pojawia się stary  przyjaciel Bastien. Znają się juz bardzo długo. Georgina była jego mentorką. Wszytko co potrafi, zdobył właśnie od niej. Bastien ma kłopoty i prosi swoją przyjaciółkę  o pomoc. Wszytko przez pragnienie posiadania. I nie możność odparcia pokusy by mieć. Inkub wdał się w romans z innym sukubem – Aleksandrą. Atrakcyjną i inteligentną. Haczyk polegał na tym, że Aleksandra należała juz do innego demona.  Zazdrosnego i zaborczego, który uważał ją za swoją. Bastien został  zdyskredytowany i  grozi mu banicia. A jego  przełożona  umyła ręce.  Teraz musi odkupić siebie za swoje „zbrodnie”. Celem do tego ma być snobistyczna, tradycjonalistka i przewodnicząca organizacji prorodzinnej KOWOR. Zadanie wydaje się proste, ale w rzeczywistości  okazuje się skomplikowane. I  zaskakujące.

To jest jeden z wątków w tej części. Jest jeszcze jeden. Śmiertelny przyjaciel Georginy Duog popada w poważne kłopoty. Ich zespół wspina  się po wyżynach kariery. Nie  osiągnęli wiele…. Ale przyszedł czas i coś eksplodowało. Nagle stali się popularni i sławni. dorobili się nawet artykuł. Głowna bohaterka nie spodziewała się nawet w co wplątał się jej  przyjaciel. Szczerze to i ja byłam zaskoczona rozwojem sytuacji i  tym co stało za tak nagłym sukcesem. I pozostawię to w tajemnicy, by nie psuć Wam przyjemności czytelniczej.

Czytając  „Podboje sukuba” ubawiłam się jak nigdy. Książka jest utrzymana  w lekkim i humorystycznym tonie. Mimo tego opowieść przedstawiona w drugiej części jest dojrzalsza i bardziej poważna. Od uzależnienia po problemy uczuciowe. Na uznanie należą sceny z rodziną Setha. Totak  bardzo  sympatyczni i dobrzy  ludzie. Od razu da się ich  lubić i łatwo ich sobie wyobrazić. To mogłaby być każda z rodzin.  Taka kochająca i ciepła. Trochę mi szkoda głównej bohaterki, bo  ona tak naprawdę nigdy nie  będzie mogła stworzyć takiej z Sethem. „Podboje sukuba” pokazują także smutną wizje naszego życia. Umieramy  i się rodzimy. Jesteśmy tylko płatkiem na wietrze w tym  ogromnym wirze jakim jest życie. Autorka dobrze to pokazała. Georgina żyjąc  tyle lat widziała wiele śmierci. I dużo przez to  wycierpiała. Nie doceniamy tego co mamy. Zrobiło to na mnie duże wrażenie. Widać dojrzałość autorki. To nie jest tylko fantastyka to jest coś  więcej.

Warto jeszcze na koniec powiedzieć o zakończeniu. Szczerze to czytając pierwszą część zauważyłam erotykę, która pojawiała się w powieści, ale skupiałam się na innych aspektach i nie przyłożyłam do tego tak wielkiej wagi. W „Podobając sukuba” jest natomiast tej seksualności dużo więcej  jest ona namacalna, ale zarazem nie dominuje całej historii. Jest raczej ich częścią. Czytając powieść pomyślałam z rozbawieniem „erotyk nie erotyk”. :) Sceny napisane z wyczuciem,  szykiem  i  ze smakiem. Częśto  w erotykach sceny napisano w sposób ordynarny i odrzucający. Tutaj chłonęłam je. Syciłam się nimi.

„Podboje sukuba” zaskoczą Was i rozbawią. Niejednokrotnie zbulwersują lub poirytują.  I zasmucą. Każą się zastanowić nad parama sprawami. To nie jest jakaś głupia fantastyka, to jest coś więcej. To jest książka z głębia. Czyta  się ją z czysta pasją i przyjemnością.

Polecam gorąco. Oczywiście starszym czytelnikom.

MOJA OCENA: 10/10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>