Kalendarz
Wrzesień 2016
P W Ś C P S N
« sie   paź »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Archiwa
Katygorie

Recenzja książki: trylogia „Znak Siedmiu księga 1. Bracia Krwi” – Nora Roberts.

Witajcie,
Obiecana  recenzja :)

MOJA RECENZJA:

 

Kolejna trylogia osławionej autorki  Nory Roberts. Autorka gatunków romans z innymi gatunkami literatury. Sięgnęłam po nią z ciekawości i ze względu na  interesujący opis. Sięgnęłam i popłynęłam.

„Bracia krwi” to intrygująca opowieść o miłości, walce,  małych chłopcach, przeznaczeniu, klątwiei ogromnej braterskiej sile.

Najważniejsze pytanie: jak zaczęła się ta historia?

W pierwszej części  mamy tylko niewielki skrawek tego, co wydarzyło się w przeszłości. I aby przeżyć należycie całą historię z Hawinks Hollow trzeba zapoznać się z dwoma pozostałymi częściami.  Z pierwszej części z prologu dowiadujemy się o poświęceniu strażnika, o miłości, o walce z wielkim, pradawnym złem. O miłości do Ann Hawiknks- która jest przodkinią w pierwszej linii założyciela miasta – i śmierci, by uwięzić demona. I dania szansy tym, którzy nadejdą po nim i  jeszcze kolejni.

Trzech chłopców urodzony tego samego dnia i roku (7. Lipca) lecz pozornie nie spokrewnionych, w swoje dziesiąte urodziny wybierają się do lasu pod  Kamień Pogan. Po kilku  piwach  i  blisko północy składają przysięgę braterstwa. Rytuał związany jest z krwią. W ten oto sposób uwalniają demona i także zostają obdarzeni darami od ostatniego strażnika.

Od tego dnia, co siedem lat, cały tydzień, Hawinks Holow jest nawiedzane przez zło. Małe miasteczko zamienia się w piekło. A mili i dobrzy ludzie zostają opętani przez demona i wtedyrobią bardzo złe rzeczy.

Trzech mężczyzn, a skoro to romans, to także trzy kobiety.

Najpierw poznajemy Quinn pisarkę książkę o zjawiskach paranormalnych. Pierwszą informacją jaką uzyskujemy od autorki o postaci Quinn  jest fakt, że kobieta zmieniła sówj styl  życia. Zaczęła dbać o swoją tuszę. To wcale  nie przychodzi jej z łatwością. Wiele  razy będzie musiała walczyc sama ze sobą, by  nie złamać danej sobie obietnicy. Lecz nie zawsze to jej wyjdzie. Quinn daje się poznac jako energiczna, dynamiczna kobieta, której nie brakuje oleju w głowie. W życiu prywatnym bardzo często ponoszą ją emocje i silne uczucia. Bardzo zaangażowana w to co robi. Wesoła i rezolutna. Za blikimi wskoczyłaby w ogień – nawet za zwierzakiem.

Cal Hawikins jest potomkiem założyciela miasta. I co za tym idzie jest najbardziej wrośnięty w swoje miasto. Oddany, lojalny, uczciwy. Twardy i odważny mężczyzna. Wbrew pozorom ma dobrze zbudowane ciało. Posiada dar widzenia przeszłości i tak jak Quinn. – o czym dowiadujemy się znacznie później. To on zainicjował spotkanie z nią mimo to bał się.

Książka początkowo nie daje kopa, nie licząc prologu. Nie musimy długo czekać na rozwój i dynamizm akcji. Quinn w drodze na spotkanie z Calem  dostrzega chłopca zmieniającego się w psa. W „Braciach krwi” nie możemy narzekać na nudę. Jest wszystko co potrzeb aby historia zainteresowała. Fantastyczna fabuła, miłość, świetni, sympatyczni i naturalni bohaterowie, z którymi można  się utożsamić. Dobrzy ludzie z dziwną przeszłością, ale pełni pozytywnego nastawienia.

Poza bohaterami ważna jest w powieściach fabuła. Ta bez wątpliwości jest dobrze skonstruowana i przemyślana. Mamy tutaj światło i mrok. Czytając mamy szanse się odprężyć i pośmiać, ale także przeżywamy chwile smutku i grozy. Lecz odradzam czytanie „Braci Krwi”  jak i dwóch pozostałych części w nocy, bo można nieźle się przestraszyć. Dosłownie od pierwszych chwil. Dla miłośników namiętnych scen i delikatnego romansu także znajdzie się miejsce.

To nastrojowa powieść, świetnie napisana. Polecam gorąco.

MOJA OCENA: 9/10

3 Odpowiedzi na Recenzja książki: trylogia „Znak Siedmiu księga 1. Bracia Krwi” – Nora Roberts.

 • November mówi:

  Nie czytałam jeszcze tej książki, lecz nazwisko Roberts i recenzja brzmią sympatycznie – zatem: może, może :)

  Może chcesz dołączyć do archipelagu artystów i tolerancyjnych Escursione?

  http://escursione.blog.pl/

  Archipelag Escursione składa się z siedmiu wysp – elitarnego Mortlune, gorącego Igneus Cataracta, ubogiej Naraki, dziewiczego Arknass, lodowatej Vinterii, nowoczesnego Los Candrahas oraz mrocznego Pandemonium. Którą z wysp wybierzesz dla siebie?

  Tworzymy społeczeństwo tolerancyjne. Każdego kto czuje się odrzucony – przyjmiemy z otwartymi rękoma. Razem stawimy czoła problemom społecznym. Dla nas nie liczy się to, jaki masz kolor skóry, oczu, włosów, co wyznajesz, jaką masz orientację lub jak wyglądasz, kim jesteś, czy jesteś lubiany oraz ile masz lajków na Facebooku, czy obserwatorów na Instagramie – zostań jednym z nas!

 • Najlepszy blog jaki widziałem

 • Intereująca strona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>